Rus diplomatı: Amerikanın siyasəti dünyanı fəlakətə aparır
QafqazTimes xəbər verir ki, Rusiyanın Vaşinqtondakı səfiri Anatoli Antonov ötən gün bildirib ki, Amerika idarəetmə orqanının qəbul etdiyi siyasət dünyanı fəlakətə aparacaq.
Antonov mətbuat konfransı zamanı deyib ki, amerikalılar və onların müttəfiqləri bu ölkə ərazisində Rusiyaya qarşı birgə müharibəyə başlayıblar.
“Sputnik” xəbər agentliyinin məlumatına görə, o, ABŞ-ın NATO-dakı tərəfdaşlarından sui-istifadə etdiyini və onları hərbi sənayelərinin dirçəldilməsi üçün maliyyə dəstəyi verməyə məcbur etdiyini bildirərək belə qeyd edib: “ABŞ-ın hərbi sənayesi hətta soyuq müharibə illərində belə bu qədər pul görməmişdi!”
Bu rus diplomatı daha sonra bildirib ki, Rusiya Amerikaya onun tutduğu yolun dünyanı fəlakətə aparacağı barədə xəbərdarlıq edir.
Bu hesabata görə, Antonov bəyan edib: “Biz Vaşinqtona daim xəbərdar edirik ki, onların döyüş meydanında bizi məğlub etmək üçün tutduğu yol dünyanı tez bir zamanda fəlakətli ssenariyə aparacaq.”
“Rianovsti” saytının məlumatına görə, o, Rusiyanın nüvə silahı hədəsi ilə bağlı iddiaları “absurd və məsuliyyətsiz” adlandıraraq, bildirib: “Rusiyanın siyasi və hərbi liderlərindən heç biri indiyə qədər belə fikir söyləməyib.”