Tel Əviv beynəlxalq qanunları çeynəyir
Tel Əviv beynəlxalq qanunları ayaq çeynəyir
İnsan haqları fəalı sionist rejimin Qəzzada törətdiyi cinayətləri ilə beynəxlaq qanunları çeynədiyini və dünya ictimaiyyətinin buna ciddi reaksiya verməsini tələb edib.
Qafqaztimesin xarici medialara istinadən verdiyi məlumata əsasən, İngiltərənin Ərəb İnsan Haqları Təşkilatının rəhbəri Məhəmməd Cəmil bu gün (15 aprel) deyib: Müharibə zamanı mülki insanları qoruyan beynəlxalq insan haqları qanunu keçmişdə qalıb. İşğalçılar beynəlxalq ictimaiyyətin gözü önündə soyqırımlarını davam etdirirlər. İşğalçılar Qəzzada qətl, köçürmə, aclıq və dağıntılarla məşğuldurlar.
Məhəmməd Cəmil əlavə edib: Sionistlər Amerikanın dəstəyi ilə hər gün cinayətlər törədirlər və Qəzza ölüm və dağıntılar yerinə çevrilib. Elə bu səbəbdən də bütün dünya dövlətləri və xalqları buna biganə qalmamalı, var gücləri ilə bu cinayətlərin qarşısını almalıdırlar.