Tehran səfirliyinə silahlı hücum amili üçün ən ağır cəza tələb olunub
Azərbaycan Respublikasının İİR paytaxtı Tehranda ailə-məişət zəminində silahlı hücum edən şəxsə ən ağır cəzanın verilməsi tələb olunub.
Fars İnformasiya Agentliyinin məlumatına əsasən, Tehranın baş prokuroru Əli Salihi deyib: Tehran Cinayət İşləri üzrə Prokurorluğunda məhkəmə istintaqı başa çatdıqdan sonra, ittiham edilən şəxs Azərbaycan vətəndaşını səfirlikdə odlu silahdan istifadə etməklə qəsdən öldürmək, silah satın almaq, gəzdirmək və saxladığı üçün asayişin pozulması ittihamı da irəli sürülüb və istintaq əlavə araşdırma üçün hələ açıq,  məhkəmə prosesinin kifayət qədər sürətlə və dəqiqliklə izlənilir.
Baş prokuror Salehi Azərbaycanın məhkəmə sistemi ilə qarşılıqlı əlaqənin  olduğuna xatir işə ədalətli baxıldığını, iki ölkə arasında məhkəmə əməkdaşlığı prosesinin sona qədər davam edəcəyinə və təqsirləndirilən şəxslərə ədalətli hökm çıxarılacağını da vurğulayıb.