İranın Azərbaycandakı səfiri, iki ölkə arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərini pozmaq istiqamətində bu rejimin dağıdıcı fəaliyyətlərinə qarşı ayıqlığın zəruriliyini vurğulayıb.
Qafqaz Times-ın məlumatına görə, İran İslam Respublikasının səfiri Müctəba Dəmirçilu ilə Azərbaycanın xarici işlər nazirinin müavini Araz Əzimov arasında keçirilən görüşdə ikitərəfli münasibətlərin son vəziyyəti, regional və beynəlxalq inkişaflar müzakirə olunub və iki ölkə arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin inkişaf etdirilməsinə xüsusi diqqət yetirilib.
İran İslam Respublikasının səfiri bu görüşdə, sionist rejimin ölkəmizə təcavüzünə toxunaraq, iki ölkə arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərini pozmaq istiqamətində bu rejimin dağıdıcı fəaliyyətlərinə qarşı ayıqlığın zəruriliyini vurğulayıb.
Tərəflər qarşılıqlı mənafelərə əsaslanan ikitərəfli münasibətlərin inkişafı və dərinləşdirilməsini vurğulayıblar.
Dəmirçilu, həmçinin Azərbaycanın Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat katibi Ayxan Hacızadə ilə görüş keçirib və iki ölkə arasında media sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanlarını müzakirə ediblər.
İran İslam Respublikasının səfiri, sionist rejimin ölkəmizə təcavüzü barədə məlumat verərək, iki ölkənin mediası arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin vacibliyini qeyd edib.
Ayxan Hacızadə də ölkəsinin İranla dostluq münasibətlərini inkişaf etdirməkdə maraqlı olduğunu bildirib və iki ölkənin XİN sözçüləri arasında artan qarşılıqlı təmasları alqışlayıb.
Görüşdə həmçinin media nümayəndə heyətlərinin mübadiləsi və iki ölkə xəbər agentlikləri arasında əməkdaşlığın artırılması barədə müzakirələr və razılaşmalar aparılıb.