Əliyevin köməkçisi sionist rejimin İrana hücumunu pislədi
Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin köməkçisi İranın Ali Milli Təhlükəsizlik Şurası katibinin müavini ilə telefon danışığında iki ölkə prezidentləri arasında əldə olunmuş razılaşmaların icrasının sürətləndirilməsi və ikitərəfli əlaqələrin səviyyəsinin yüksəldilməsinə dair vurğulama edib.
Qafqaz Times-ın məlumatına görə, 27 iyulda Azərbaycan Prezidentinin xarici siyasət üzrə köməkçisi Hikmət Hacıyev İranın Ali Milli Təhlükəsizlik Şurası Katibliyinin xarici siyasət və beynəlxalq təhlükəsizlik üzrə müavini ilə telefon danışığı aparıb. Danışıq zamanı Hacıyev ölkəmizin bir sıra vətəndaşlarının, xüsusilə də komandir və alimlərin şəhid olması ilə bağlı başsağlığı verib və sionist rejimin İran İslam Respublikasının ərazisinə hücumunu pisləyib.
Telefon danışığında tərəflər ikitərəfli münasibətlərin səviyyəsinin artırılması və iki ölkə prezidentləri arasında əldə olunmuş razılaşmaların icrasının sürətləndirilməsi məsələlərini vurğulayıblar.
Həmçinin razılaşdırılıb ki, İranın Ali Milli Təhlükəsizlik Şurasının katibi Əli Əkbər Əhmədyanın Azərbaycana səfəri ilə bağlı razılaşmalar, o cümlədən Azərbaycan Respublikasında təhsil alan iranlı tələbələrin problemlərinin həlli məsələləri diqqətlə izlənilsin.